Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

Koncert kalifornského sboru stojí za poslech

Komorní pěvecký sbor studentů z jižní Kalifornie Z jižní Kalifornie přiletí komorní pěvecký sbor studentů mezi 15 a 17 lety se sbormistrem Howardem Cheungem a s českokrumlovskými Pištci a Fiorettem vystoupí na benefičním koncertu v úterý 3. dubna od 19.30 h v Prokyšově sále Prelatury. Velikonoční preludium je přístupné zcela zdarma, všechny vybrané dobrovolné příspěvky budou odevzdány městskému divadlu na hudební programy.

Čtyřicetičlenný sbor San Marino vyhrál Golden State Award 2006 a stal se nejlepším středoškolským pěveckým sborem v Kalifornii. Letos v březnu vystoupil na ACDA národní konferenci pěveckých sborů a orchestrů v Miami. Vloni se představil i v prestižní newyorské Carnegie Hall. Na repertoáru 10denního turné po ČR, Rakousku a Maďarsku mají mladí hudebníci staré evropské i nové americké skladby a několik spirituálů. Některé písně budou mít hudební doprovod.

Koncertní turné sboru San Marino v České republice začíná 2. dubna ve 14 h v Praze v kostele sv. Mikuláše, 3. dubna pokračuje od 19.30 h v Prokešově sále v Českém Krumlově, 6. dubna v rakouském Göttweigu a skončí 8. dubna v budapešťském kostele sv. Štěpána. "Snažíme se naučit aspoň pár slov česky, německy a maďarsky, abychom byli schopni říct - vítejte a děkujeme za to, že jste přišli na naše koncerty," předesílá sbormistr Howard Cheung.